Otomasyon Hizmetlerimiz

Elektrik Projelendirme Süreçlerimiz

Öncelikle bina incelenerek en az maliyet ve işçilik ile trafo, jeneratör, ana dağıtım panosu, zayıf akım merkezi, güvenlik odası, kat odaları, şaftlar vb. mahaller avan olarak belirlenir ve işveren ile paylaşılır.

İşveren ile karşılıklı görüşmeler sonucunda istekler tam olarak özümsenerek genel ve özel sistemlere ait proje ön raporu işverene ve diğer tüm disiplinlere yayınlanır.

Mimari ve mekanik ihtiyaçların kesinleşmesi sonrası projelerin çizimine başlanılır, ara kontroller amacı ile işverene gönderilir, varsa değişiklik talepleri alınarak projeler tamamlanır en kısa sürede sözleşmede var ise ihale dosyası, keşif, teknik şartname ile birlikte teslim edilir.

Elektrik Proje Hizmetlerimiz

Öneri Raporu
Ön toplantı sonrası yapının karakteristiği ve konseptine göre işletme fonksiyonlarını optimum sağlayacak sistemler ve malzemeler ilgili alternatif çözümler yapıya uygun olarak seçilir ve ekonomiklik açısından etüt edilerek raporlanır.

Avan Proje
İşveren isteklerine, yapıya ve tefrişe göre yerleştirilen elektrik elemanları, tahmini güç ihtiyacı ve örnek pano açılımları ile birlikte işveren onayına sunulur.

Uygulama Projesi
Ruhsat Projesi mimari, statik, mekanik uygulama projelerine göre gözden geçirilerek gerekli revizyonlar, hesaplar, şemalar, pano açılımları ve diğer detaylar hazırlanarak saha da tam uygulanacak hali ile işveren onayına sunulur.

Shop-Drawing (İmalat) Projesi
Sahada değişen mimari, statik ve mekanik projelerine göre Uygulama Projelerinin revize edilmesi ve seçilen elektrik malzemelere göre gerçek ölçüleri ile detaylar hazırlanarak teslim edilir.

As-Built (Yapıldı) Projesi
Uygulama ve Shop-Drawing Projeleri esas alınarak saha da zorunlu gerekliliklerle farklı yapılan detayların işletmenin ilk başvuracağı kaynak olacak şekilde çizilir ve işveren tarafından temin edilen işletme/bakım kitapçıkları ile birlikte teslim edilir.

Otomasyon Hizmetlerimiz

Endüstriyel Otomasyon

İşletmenizi otomatik olarak sensörler "if this then that" mantığıyla istediğiniz senaryolarla çalıştırabilmeniz için yeni kurulum veya mevcut işletmelerinize otomasyon çalışmanızı sadece ürün satmadan uygulamanın sonuna teslime kadar danışmanlık hizmeti dahil olarak yapıyoruz.

Akıllı Ev Otomasyonu

Yapılacak elektrik ve mekanik imalatlar alçı sıva boya öncesinde projelendirilerek otomasyona hazır alt yapısı ile panoda toplandıktan sonra gerekli donanım ve yazılımlar ile tabletinizden ve telefonunuzdan kontrole hazır halde teslim edilmektedir.

Elektrik Danışmanlık Hizmetlerimiz

İhale dosyası, keşif, teknik şartname hazırlanması / düzenlenmesi,
Konsept elektrik proje yönetimi,
Elektrik odaları yerleşimleri ve optimizasyonları,
Elektrik şaftları yerleşimleri ve optimizasyonları,
Trafolar ve jeneratörlerin binaya göre optimum yerleşimlerinin çalışılması,
Ön rapor oluşturma, inceleme ve raporlama,
Projelerin yönetmelik ve standartlara göre incelenip raporlanması,
Hakediş ve kesin hesap hakediş hizmetleri,
As-Built projelerin incelenmesi ve raporlanması,
Konsepte uygun alternatif malzeme araştırılması ve raporlanması,
Teknik danışmanlık hizmetleri,
Teslim ve kabul hizmetleri uygunsuzlukların raporlanması,
İşletme, bakım keşifleri ve sistem iyileştirmelerinin araştırılarak raporlanması,
Test, devreye alma, kontrol ve kabul danışmanlığı.

Villa İnşaatı Hizmetlerimiz

Bulut Evler

Bulut Evler Kocaeli'nin Başiskele İlçesinde Yeniköy Semtinde yer alan toplam 2 blok 3 villadan oluşan butik bir sitedir.
- İkiz villaların herbiri 158m2'dir.
- Tekli villa 165m2'dir.

Bulut Evler'de kullanım olarak maksimum konfor şartları, geleneksel çekirdek ailelerimizin tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlandı. Artık dikey binalardan yatay binalara geçme vaktinizin geldiğini düşünüyorsanız, İstanbula ve çevre illere uzak olmayan sosyal imkanları ile size huzur verecek bir muhitte bir yaşam teklif ediyoruz.

Kuş sesleri ile uyanıp körfez manzarasına karşı edeceğiniz kahvaltı sonrası içeceğiniz çaylar ile her güne keyifle ve istekle uyanacak, işinize dinlenerek gideceksiniz.

Bulut Evler'in web sitesine www.bulutevler.com adresinden ulaşabilirsiniz.
taha, rüstem, demirhan, elektrik, elektronik, mühendis, kocaeli, kocaeli elektrik, kocaeli proje, kocaeli elektrik proje, izmit, izmit elektrik, izmit proje, izmit elektrik proje, elektrik, proje, trafo, bakım, müşavir, elektronik, gebze, gölcük, gölcük elektrik, başiskele, başiskele elektrik, kartepe, derince, körfez, elektrik projesi, elektrik proje, proje çizimi, akıllı ev, otomasyon, otomatik ev